خانه > پروژه > دانلود پروژه منابع انسانی شرکت والت دیزنی

دانلود پروژه منابع انسانی شرکت والت دیزنی

نوع فایل :ورد (ِdocx) | حجم:۱٫۶مگابایت (rar) | تعداد صفحات : ۳۸| قیمت : ۲۴۰۰۰ تومان

مقدمه

شرکت والت دیزنی با شرکت های اقماری و وابسته به خودش رهبری خانواده بزرگ سرگرمی و رسانه را در بخش های مختلف از جمله شبکه های سرگرمی، پارکها استودیوهای ساخت محصولات مصرفی و رسانه های جمعی فعال بر عهده دارد.

تاریخچه

این شرکت در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ به وسیله دو برادر، «والت» (Walt) و «روی او.» (.Roy O) دیزنی، به عنوان یک استودیو کوچک انیمیشن‌سازی تأسیس شد و چندی بعد به یکی از بزرگ‌ترین استودیوهای هالیوود، صاحب یازده شهر بازی و چند شبکه تلویزیونی از جمله ای‌بی‌سی تبدیل شد. دفتر مرکزی شرکت دیزنی و امکانات اصلی تولید آن در کالیفرنیا، در استودیوی والت دیزنی (بربنک) قرار دارند. این شرکت یکی از اعضای میانگین صنعتی داو جونز است و در سال ۲۰۰۶، مبلغ ۳۴٫۳ میلیارد دلار درآمد داشته‌است. تا سال ۱۹۵۵، شرکت دیزنی فقط روی فیلم‌های کارتون کار می‌کرد.

«والت ديسني» (كه نام واقعي اش والتر اليا ديسني بود)، در ۵ دسامبر سال ۱۹۰۱ در شهر شيكاگو و در یک خانواده کشاورز به دنيا آمد. پدرش ايرلندي و مادرش اهل آمريكا بود. «والت» چهارمين فرزند از پنج فرزند «اليا» و «فلورا» ديسني بود. به جهت تفاوت سني بسيار زيادي كه ميان برادران و خواهرانش وجود داشت، ميان او و «روي» (يكي از برادران والت) صميميت و پيوندي تنگاتنگ به وجود آمد. بعدها «روي» يكي از شركاي والت در كمپاني بزرگ « والت ديسني» شد. « والت» در سن ۱۳ سالگي، تحصيلات خود را در رشته نقاشي آغاز نمود. او در دوران دبيرستان نيز همين رشته را ادامه داد. هنگامي كه در دبيرستان مشغول انتشار يك نشريه گرافيكي بود، جنگ جهاني اول شروع شد، اما از آنجايي كه به سن قانوني (۱۸ سال) نرسيده بود، نتوانست در جنگ شركت كند و بنابراين، در صليب سرخ به عنوان راننده مشغول به كار شد. سپس به فرانسه رفت و در آنجا نقاشي و كارهاي گرافيكي بر روي ماشين هاي صليب سرخ را به عهده گرفت. بعد از جنگ جهاني اول، در مطبوعات مختلف به عنوان نقاش و كاريكاتوريست مشغول به كار شد. در سال ۱۹۲۰ ديسني و يكي از همكارانش به نام «آيورك» براي اولين بار در ساخت يك فيلم كارتوني در كانزاس سيتي شركت كردند. والت با يك دوربين عاريتي در يك گاراژ شروع به آزمايشات مختلف كرد. كار در اين گاراژ، تجربه اي براي موفقيت هاي بعدي و ايده هاي بزرگ تر وي در جهت ساختن فيلم كارتوني شد. ديسني از اين نقطه، راهي را آغاز نمود كه پايانش درخشش و شهرت عالمگير وي بود و گذشته از اين، دريچه اي به دنيايي ديگر گشود؛ دنيايي كه سادگي هايش نه تنها براي كودكان كه براي بزرگ ترها نيز جذابيتي چشمگير داشت.

الیاس دیزنی در ۱۹۱۰ خانواده خود را به کانزاس سیتی برد و در آنجا یک مؤسسه تحویل روزنامه خرید. “والت” که در آنزمان ۹ سال بیش نداشت، به همراه برادرش “روی” که هشت سال از او بزرگتر بود، به پدر یاری میرساندند … پس از مدتی، الیاس که علاقه “والت” به نقاشی را میدید، به او اجازه داد تا در کلاسهای شنبه صبح “انجمن هنری کانزاس سیتی” شرکت کند. بدین ترتیب والت در ۱۴ سالگی بطور شکسته بسته، آموزشهای هنری کلاسیک دید.

در ۱۹۱۷، خانواده دیزنی به شیکاگو باز میگردد. در شیکاگو، والت در دبیرستان مک کینلی نام نویسی میکند. در این مدت برای روزنامه مدرسه نقاشی میکشید و موفق شد زیر نظر کاریکاتوریست روزنامه “لروی گاست” آموزشهایی ببیند. جنگ جهانی اول در جریان بود … والت نیز با وجود آنکه ۱۶ سال بیشتر نداشت، در ارتش ثبت نام میکند و بعنوان راننده آمبولانس به اروپا فرستاده میشود.

والت دیزنی در ۱۹۱۹ به ایالات متحده بازگشت. پدرش حرفه ای برای او دست و پا کرده بود، اما والت مصمم به گذران زندگی از راه هنرهای تجاری بود. به کانزاس سیتی رفت و در حین کار در یک استودیوی محلی، با یکی از کارمندان به نام “اوب ایورکس” آشنا شد. ایورکس جوانی بود که اصلیت آلمانی داشت، و پس از مدتی تبدیل به مهمترین دستیار اوایل دوران کاری دیزنی شد. ایورکس طراح خوش استعدادی بود، و به تدریج هر دویشان به این فکر افتادند که با کمک هم، مستقل شوند …

دیزنی، گروه توانایی از تصویر پردازان را به دور خود جمع کرد و در ۱۹۲۳، فیلم “سرزمین عجایب آلیس” را ساخت، که در آن، دختر بچه ای بعنوان قهرمان فیلم میتوانست با شخصیتهای کارتونی بازی کند. در تابستان همان سال، والت دیزنی ۲۱ ساله، در حالیکه “سرزمین عجایب آلیس” را بعنوان نمونه کار همراه داشت، سوار بر قطاری رهسپار ایالت کالیفرنیا شد. در لس آنجلس، برادر والت، “روی دیزنی” هم به او میپیوندد و با یاری هم استودیویی مهیا میسازند و در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ اولین قراردشان را برای تحویل “کمدی های آلیس” امضاء میکنند و دست به کار میشوند.

سری فیلمهای “کمدی های آلیس” محبوبیت زیادی کسب میکند و استودیوی برادران دیزنی رونق میابد. پس از مدتی، دختری از ایالت آیداهو به نام “لیلیان باوندز” به گروه انیمیشن سازی استودیوی دیزنی می پیوندد. علاقه ای میان او و “والت” شکل میگیرد و آندو در ژوئن ۱۹۲۵ با هم ازدواج میکنند.

با پایان یافتن آخرین فیلم آلیس، استودیوی دیزنی کار بر روی انیمیشن جدیدی با عنوان “ماجراهای اسوالد، خرگوش خوش شانس” را در ۱۹۲۶ آغاز میکند. “اسوالد” موجودی کوچک و دوست داشتنی بود که توان و نیرو از تمام بدنش میبارید. البته او صدا نداشت، چرا که هنوز در دوران سینمای صامت سر می شد…

دانلود پروژه منابع انسانی والت دیزنی

فهرست دانلود پروژه منابع انسانی شرکت والت دیزنی

مقدمه ۴
تاریخچه ۴
شبکه های رسانه ۱۲
پارک تفریحی دیزنی‌لند (Disneyland Park) 12
Board of Directors 17
فرهنگ و تنوع: ۱۸
فرهنگ: ۱۹
کارگاههای دیزنی ۲۰
فرآیند کار در دیزنی ۲۰
امنیت کارکنان ۲۱
آموزش و توسعه ۲۲
برنامه ریزی کاراهه شغلی ۲۲
کمک هزینه های تحصیلی ۲۳
کار کردن در دیزنی ۲۴
تشکیلات بزرگ ارزیابی کارکنان ۲۴
کمک به کارکنان ۲۵
منافع ۲۵
سلامتی و نشاط ۲۵
خدمات خانوادگی-دوستانه ۲۶
بازنشستگی و پس انداز ۲۷
برنامه های کمک هزینه های تحصیلی ۲۷
ارتباط مشاغل ۲۷
آموزش و عمل ۲۷
حقوق بشر ۲۹
نمونه شرح شغل: ۲۹
ضمایم: ۳۳
نمونه شرح شغل ۳۳
Job details 33
نمونه فرم جستجوی شغل: ۳۶
منابع: ۳۷

نوع فایل : ورد(docx)

تعداد صفحات :۳۸

مقطع: کارشناسی و کارشناسی ارشد

سال تحصیلی:۱۳۹۳

قیمت :۲۴۰۰۰تومان

پیوست:دارد

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

مطالب پیشنهادی

دانلود رایگان پروپوزال کارشناسی ارشد

دانلود رایگان پروپوزال کارشناسی ارشد(طرح تحقیق) مدیریت بازاریابی

بعد از انتخاب موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد و جمع آوری طلاعات و ادبیات نظری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − = 7