دانلود پروژه منابع انسانی شرکت استار باکس

نوع فایل : ورد(doc) |حجم فایل:۱٫۷مگابایت(rar) |تعداد صفحات : ۴۱| قیمت:۱۴۰۰۰تومان
استارباکس بزرگ‌ترین کافی‌شاپ زنجیره‌ای در جهان است. دفتر اصلی این شرکت در شهر سیاتل، آمریکا واقع شده است.تعداد شعبات استارباکس در جهان بالغ بر ۱۶۱۲۰ شعبه است که حدود ۱۱۰۰۰ شعبه آن در آمریکا، ۱۰۰۰ شعبه در کانادا و ۸۰۰ شعبه در ژاپن و بقیه شعب در کشورهای مختلف از جمله مکزیک، چین، بریتانیا، استرالیا، ایرلند، فرانسه، آلمان، عربستان سعودی، ترکیه، اسپانیا، اتریش، اندونزی، یونان، شیلی، پرو، نیوزلند، مالزی، لبنان، امارات متحده عربی قرار دارند.علاوه بر انواع قهوه دم‌کردنی و اسپرسو، در فروشگاه‌های استارباکس چای، انواع نوشیدنی‌های داخل بطری، شیرینی، ساندویچ‌های آماده و نوعی میلک‌شیک قهوه اختصاصی استارباکس با نام «فراپوچینو» نیز سرو می‌شود. در فروشگاه‌های واقع در سیاتل، شیکاگو و چند شهر دیگر صبحانه شامل تخم مرغ، همبرگر، پنیر، شیرینی کره‌ای (مافین) و ساندویچ اسفناج و پنیر نیز به مشتریان پیشنهاد می‌شود. ثابت بودن قیمت‌ها در فروشگاه‌های استارباکس یکی از قوانین این شرکت است.

تاریخچه
اولین کافی شاپ با نام استارباکس در سال ۱۹۷۱ در شهر سیاتل با همکاری یک معلم زبان انگلیسی به نام جری بالدوین یک معلم تاریخ به نام زو سیگل و نویسنده ای به نام گوردون بوکر کار خود را آغاز نمود. مشوق این سه نفر در راه اندازی مکان فوق که در آن قهوه خام و تجهیزات مختلف مرتبط با آن به فروش می رسید، شخصی به نام آلفرد پیت بود. این فروشگاه واقع در پایک پلاس کماکان به فعالیت مشغول است.در سال ۱۹۸۲ موسس اصلی این شرکت هاوارد شوالتز با پیشنهاد فروش قهوه و اسپرسو نوشیدنی، در کنار قهوه خام، به جمع شرکا پیوست . در آن زمان عقیده عمومی بر این امر استوار بود که قهوه باید تنها در منازل افراد تهیه شود، بنابراین پیشنهاد شوالتز از جانب سه شریک دیگر پذیرفته نشد، آنها معتقد بودند که ورود به عرصه فروش نوشیدنی، باعث انحراف مسیر و مانع از رسیدن به هدف مورد نظر خواهد شد.پس از آن در سال ۱۹۸۵، شوالتز به تنهایی یک سری کافی شاپ زنجیره ای تحت نام ایل جورناله را تاسیس نمود. در سال ۱۹۸۷ مالکان استارباکس حق امتیاز فروشگاههای خود را به شوالتز واگذار نمودند. شوالتز به سرعت آن دو را با هم ادغام نمود و به گسترش کافی شاپ استارباکس در کشورهای مختلف همت گماشت.اولین کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای استارباکس در همان سال، در شهرهای شیکاگو در آمریکا و ونکوور در کانادا تأسیس شدند، در سال ۱۹۹۶ اولین کافی‌شاپ استارباکس خارج از آمریکای‌شمالی در شهر توکیو در ژاپن راه اندازی شد. در سال ۱۹۹۸ فروشگاه‌های این شرکت در کشور بریتانیا نیز با استقبال فراوان روبرو شد. در ماه آوریل سال ۲۰۰۳، قهوه‌های استارباکس به عنوان بهترین قهوه در سیاتل انتخاب شد و تعداد شعبه‌های آن در سراسر جهان به ۶۴۰۰ عدد رسید.

استارباکس و محبوبیت جهانی
استارباکس توانست به صورت آن مفهومی در آید که شولتز «مکان سوم» می نامید؛ یعنی محلی که بین محل کار و منزل واقع است و برای دیدن دوستان و گذراندن زمان تنهایی به آنجا می‌روید. در واقع تفاوت استارباکس با کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های دیگر این بود که مکان اجتماعی و محل معاشرت مردم بود و این تجربه حضور در استارباکس بود که برای آنها جذابیت داشت. این تجربه شامل موسیقی‌ها و نمایش‌های رومانس و زمان فراغتی که برای آنها فراهم شده بود نیز می‌شد. عمده شهرت کافی‌شاپ‌های زنجیره‌ای استارباکس، منوی اختصاصی آنها بود که در آن تنوع قهوه‌ها بسیار زیاد بود. در نتیجه به منظور آسان‌تر شدن انتخاب نوع و طعم قهوه برای مشتریان و همچنین امکان تست ترکیبات مختلف، منوها به صورت هفتگی تغییر می‌کرد.

فهرست مطالب دانلود پروژه منابع انسانی شرکت استار باکس

مقدمه ۳
تاریخچه ۳
استارباکس و محبوبیت جهانی ۴
راهبرد شرکت ۶
بیانیه ماموریت ۷
بیانیه ماموریت محیط زیستی: ۸
مسؤولیت در برابر جامعه ۹
راز این حضور پر حجم چیست ؟ ۱۰
مقیاس واقعی موفقیت استارباکس چیست ؟ ۱۱
تجربه افتتاح رستوران ۱۲
سرویس اینترنت رایگان در استارباکس ۱۲
تقسیم ثروت : ۱۳
هوارد شولتز در سایت برند چنل دات کام اشاره می کند : ۱۴
تغییر لوگوی استار باکس ۱۶
محصولاتاستارباکس ۱۸
موقعیت استار باکس در فورچون ۵۰۰ ۲۱
شرکت های رقیب ۲۲
همکاری استار باکس با کمپانی اپل: ۲۳
مدل SWOT
نمونه مشاغل موجود در استارباکس ۲۵
شرح شغلی مدیر مغازه ۲۶
مسوولیت های کلیدی ۲۷
حقوق ۲۹
آموزش رسمی در استار باکس ۳۰
فرهنگ سازمانی در استار باکس ۳۱
کتاب پیش بند سبز ۳۳
ضمائم ۳۸
منابع۴۱

 

نوع فایل : ورد(doc) |حجم فایل:۱٫۷مگابایت(rar) |تعداد صفحات : ۴۱| قیمت:۱۴۰۰۰تومان

url

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *